ציוד גיימינג – כל מה שגיימר צריך ב- 2021


י.מ.ס. מחשבים היא חנות מוצרי מיחשוב וגיימינג. מאז כניסת המחשב לעולמנו, משחקי המחשב פקדו כל בית. זה התחיל במשחקים פשוטים מאוד עם גרפיקה בצבע ירוק והמשיך למשחקים בכל הצבעים. עם הפריצה הטכנולוגית בשנים האחרונות, ניתן לראות משחקים עם גרפיקה באיכות גבוהה מאוד.
איכות גבוהה של משחקי מחשב, הכוללים גרפיקה מיוחדת ואיכותית, מצריכה מחשב עם כרטיס מסך איכותי ואביזרים מתאימים.
במאמר זה נציג מספר אביזרים לגיימרים שניתן לקנות בחנות הגיימינג שלנו בראש העין.
 
אוזניות גיימינג
בנוסף לגרפיקה וצבעים, משחקי המחשב מלווים במוסיקה וקולות רקע. על מנת לשמוע אותם בצורה איכותית, מומלץ לקנות אוזניות גיימינג. אוזניות אלו הן בעלות איכות שמע גבוהה, וכוללות בדרך כלל גם רמקולים ומיקרופון. האוזניות מתא
ימות גם למשחקי רשת, בהם ניתן לתקשר עם שחקנים נוספים. ניתן לרכוש את האוזניות הללו בחנות הגיימניג האינטרנטית שלנו וליהנות מחוויות שמע ודיבור מעולות.
 
מסך גיימינג
במשחקי מחשב עם גרפיקה איכותית, נרצה מסך גדול וכרטיס מסך איכותי. מומלץ לרכוש מסך מחשב 24-27 אינץ’ עם קצב רענון של 144Hz. בצורה זו חוויית המשחק תהיה מהנה יותר משמעותית. ניתן לרכוש מסך לגיימרים בחנות הגיימניג האינטרנטית שלנו בעלות של 845 ₪ ומעלה.

מקלדת ועכבר לגיימרים
מקלדת ועכבר הינם אקססוריז חשובים, כשמדובר במשחקי מחשב, ואי אפשר שלא לקחת גם אותם בחשבון. הם מכילים אפשרויות מתקדמות, כמו אורות מאירים וצבעוניים, ושניהם מעוצבים באופן אגרונומי לפרק כף היד, כך שחוויית הגיימרים משתפרת משמעותית ואיתה גדל גם משך זמן המשחק. ניתן למצוא מגוון רחב של מקלדות ועכברים עבור גיימרים בחנות הגיימניג האינטרנטית שלנו.

 
פד לעכבר
כדי למזער את נקודות החיכוך שעלולות להפריע לתנועה ולמהירות המשחק, רצוי להשתמש בפד מיוחד לעכבר. מומלץ להשתמש במשטחים גדולים שיאפשרו יותר חופש תנועה, נוחות ודיוק במשחק. הפדים הינם לרוב בעלי יכולות מתקדמות כמו תאורה ועיצוב מותאם אישית.
 
כיסא מיוחד לגיימרים
משחקים הינם תחביב שלרוב מאופיין בישיבה ארוכה מול המחשב. מסיבה זו, פותח כיסא במיוחד לגיימרים. על כיסא זה ניתן לשבת בנוחות לאורך זמן, והוא מותאם לגוף בצורה אופטימלית. ניתן לרכוש כיסא זה בהזמנה אישית מול י.מ.ס. מחשבים.

לסיכום
כל האביזרים שפורטו לעיל נועדו לשפר את חוויית המשחק של הגיימרים. ישנו מגוון רחב לכל האביזרים לגיימינג, הן בעיצובים והן בעלויות שלהם.
הינכם מוזמנים להתייעץ עמנו בכל הנוגע לשדרוג ציוד קיים ורכישה של חדש, כדי לשפר את חוויית המשחק שלכם.

 

התחממות יתר של רכיבי המחשב


התחממות יתר של רכיבי המחשב עלולה להוביל למספר תקלות נלוות, והיא נגרמת ממצבים שונים שלרוב איננו מודעים אליהם.
במאמר זה נציג לכם את הגורמים להתחממות, ההשלכות שלה, הדרך לגלות אותה, ועוד מספר עובדות חשובות שכדאי להכיר.

הגורם להתחממות יתר במחשבים ניידים ונייחים
מאווררים לא תקינים הינם ברוב המקרים הגורם העיקרי להתחממות. בנוסף למאווררים, שהינם החלק המרכזי במערכת הקירור של המחשב, ישנם צלעות הקירור. צלעות הקירור נוטים להתמלא באבק ולהיסתם ובכך לחסום מעבר של אוויר "נקי" בין רכיבי החומרה השונים. מצב זה בסופו של דבר מוביל להתחממות הרכיבים.
גורם נוסף להתחממות הינו חסימת פתחי האוורור- כמו למשל על ידי הנחת מחשב נייד על המיטה או משטח אטום אחר.

ההשלכות של התחממות יתר
התחממות יתר של אחד או יותר מרכיבי החומרה במחשב עלולה לגרום לנזק של הרכיבים הסמוכים, כמו למשל התנפחות של קבלים אלקטרוליטיים על גבי לוח האם. לפיכך, עם מציאת הרכיב המתחמם, יש לבדוק בנוסף גם את תקינות יתר הרכיבים כדי לוודא שאין הם ניזוקו גם כן.


בדיקת מחשב שמתחמם יתר על המידה
הדרך הטובה ביותר לבדיקת התחממות יתר הינה באמצעות תוכנה מיוחדת. תוכנת ה- Speed fan הינה אחת מיני רבות של תוכנות שמטרתן לבדוק את הטמפרטורה של כל אחד מרכיבי החומרה במחשב. ככלל, לכל רכיב אלקטרוני ישנו טווח טמפרטורה שרק בו הוא יכול לעבוד. חריגה מהגבול העליון של טווח זה משמעה- התחממות יתר.
עם מציאת הרכיב/ים המתחמם/ים, תחילה נבדוק אותם בצורה יסודית כדי לגלות את מקור הבעיה
ברוב המקרים, הרכיבים המתחממים הינם המעבד וכרטיס המסך, שכן הם רכיבים מרכזיים ש"עובדים קשה יותר" מיתר רכיבי המחשב (על כן כל אחד מכיל מאוורר וצלעות קירור).

הסימנים להתחממות יתר
הסימן הראשון והנפוץ ביותר שיש לשים לב אליו הוא איטיות בעבודת המחשב. מעבד או כרטיס מסך שמתחממים יתר על המידה יכולים להתבטא במחשב שנתקע או נכבה, מסך קפוא וכו'. סימנים נוספים שכדאי להכיר הינם מאווררים מרעישים או שקטים מדי (= הפסיקו לפעול), אבק וכו'.

למה המחשב מתחמם ונכבה לבד?
כפי שהוזכר קודם לכן, לכל רכיב חומרה במחשב ישנו טווח טמפרטורה תקין משלו. חריגה מטווח זה עלולה לגרום להתחממות יתר של הרכיבים. לפיכך, כדי למנוע מצב זה, בכל מחשב ישנם חיישנים לניטור הטמפרטורה בכל זמן נתון. במקרה של טמפרטורה גבוהה מדי, המחשב מבצע כיבוי עצמי כדי לשמור על רכיביו ולמנוע תקלות.
חשוב לציין כי כיבוי זה אינו מהווה פתרון לטווח הארוך ועם הופעה ראשונה שלו יש לפנות לגורם מוסמך לפתרון התקלה.


המשחה התרמית ותפקידה בקירור המחשב
המשחה התרמית עשויה מסיליקון נוזלי, והיא נועדה להוליך חום מרכיב החומרה אל צלעות הקירור שלו. ניתן למצוא אותה במעבד או בשבב של הכרטיס מסך.
עם הזמן, משחה זו הופכת מנוזל למוצק ובכך נפגעת יעילותה. כדי למנוע מצב זה, יש להחליף את המשחה התרמית אחת לחצי שנה.

לסיכום
התחממות יתר במחשבים הינה מקור לתקלות שונות ולעיתים אף יקרות לתיקון. כדי למנוע את התחממות המחשב, עד כמה שניתן, מומלץ לבצע בדיקה יסודית אחת לחצי שנה. בדיקה זו תכלול מעבר על כלל רכיבי החומרה ווידוא תקינותם.

*
כל הכתוב במאמר זה הינו בגדר המלצה בלבד, וכל העושה שימוש בו עושה זאת באחריותו האישית בלבד. 

 

תיקון מחשב נייד שנשפכו עליו נוזלים

 

לא מעט אנשים שותים ואוכלים בצמוד למחשב הנייד שלהם בגלל הנוחות שבדבר, ולא פעם קורה שנוזלים נשפכים על המחשב.

במצב כזה, תיקון מחשב נייד יכול לעלות הרבה מאוד כסף. הנה ה"עשה ואל תעשה" למקרה של נוזלים שנשפכים על המחשב ומידע אודות התיקון.

כל טכנאי מחשבים יוכל לומר לנו ששתיית נוזלים ליד המחשב היא לא מומלצת ויש להימנע ממנה בכל מחיר. ובכל זאת, הרבה מאוד אנשים שותים בצמוד למחשב שלהם, ולרוב זה קורה כשמדובר במחשב נייד מכיוון שזה נוח מאוד, וזו הסיבה שהרבה פעמים קורה שנוזלים נשפכים על המחשב.

במצב כזה, תיקון מחשב נייד יכול לעלות לא מעט כסף, תלוי בחומרת התקלה שנוצרה.
כלל ברזל בכל הקשור לשימוש במחשב נייד הוא להרחיק ממנו נוזלים מכל סוג שהוא. אומנם מפתה לשבת על יד המחשב הנייד עם כוס שתייה חמה או קרה כי כך אפשר בו זמנית לשתות וגם להשתמש במחשב, אך מדובר בסכנה למחשב שיכולה לעלות ביוקר.
מה קורה אם בכל זאת מחליטים לעשות את מה שאסור לעשות ונוזלים נשפכים על המחשב הנייד? המחיר עבור תיקון מחשב נייד במקרים כאלו מושפע בין השאר בפעולה שאנו נבחר לעשות באותו רגע, והדבר הכי טובה שאפשר לעשות הוא לכבות את המחשב מיד!

כל זמן שהמחשב דולק והנוזלים באים במגע עם רכיבים פנימיים, התקלה יכולה לעלות ביוקר. הדרך לכבות את המחשב באופן מידי היא ללחוץ על כפתור ההפעלה למספר שניות.
אחרי שמכבים את המחשב יש להוציא את המטען, במידה והוא מחובר למחשב. יש להפוך את המחשב ולהוציא את הסוללה.

הפיכת המחשב תעזור למנוע מצב שבו הנוזלים נשארים על לוח האם וכך אפשר להפחית משמעותית את הנזק שנוצר.
אחרי כל זה, אסור לנסות להדליק את המחשב בשנית. במקום, יש לגשת על מעבדת מחשבים מקצועית, שם אפשר יהיה לבצע תיקון מחשב נייד ולהחזיר את המחשב למצב הקודם.

לפני שהטכנאי מתחיל לבדוק את המחשב, חשוב לציין בפניו שנשפכו על המחשב נוזלים כדי שיידע לא לחבר אותו לחשמל או להדליק אותו.
כשהטכנאי ידע מה עלה בגורל המחשב – אותם נוזלים שנשפכו עליו – הוא ידע איך לבדוק את המחשב מבלי ליצור נזק. הטכנאי יפתח את המחשב וינקה את הנוזלים וכאן עלות התיקון יכולה להיות יותר זולה ועדיין במידה ולא נפגע לוח האם אן רכיב אלקטרוני.

ככל שתקדימו ללכת למעבדת מחשבים, כך תפחיתו את הסיכוי לקורוזיה, שגם היא סכנה למחשב, ופעולת הניקוי של פנים המחשב תהיה פשוטה הרבה יותר.
אם ניקוי המחשב לא הועיל למצב, הטכנאי יבדוק את האפשרות שהספק התקלקל. זה יהיה המקרה הטוב. במקרה הרע, הבעיה היא בלוח האם של המחשב, וכאן מדובר בעלויות של כמה מאות שקלים או יותר, תלוי בסוג לוח האם. 


אם כן, בעיה נפוצה כמו נוזלים שנשפכו על המחשב הנייד אולי נראית כמו עניין פשוט, אבל היא מהווה סכנה למחשב. כדי למנוע נזק, יש להימנע מביצוע "בדיקות" עצמאיות; יש לכבות את המחשב ולא להדליק אותו ואם יש אפשרת לנתק גם את הסוללה לפני שיעבור תיקון במעבדה מקצועית.

ישנם המון מקרים שהלוח אם ניצל אבל המקלדת ספגה כמות נוזלים ולא מקלידה ואף מקצרת את הדלקת המחשב במקרה כזה צריך להחליף למקלדת חדשה.

x

#{title}

#{text}

#{price}